ZSO 6 Światowe Dni Młodzieży 2016
Światowe Dni Młodzieży 2016

Z końcem lipca skończyły się w Polsce obchody 31. Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016 - spotkanie młodych katolików z całego świata. Aktywny udział brała w nich młodzież Gimnazjum nr 6 oraz nasi absolwenci. Świętowanie przebiegało dwuetapowo. Najpierw od 20 do 25 lipca gościliśmy w Chełmie młodzież z Belgii, Filipin i Hiszpanii. Nasi uczniowie jako wolontariusze brali udział we wszystkich punktach bogatego programu, który miał na celu zapoznanie obcokrajowców z naszą regionalna kulturą, historią, religijnością. Braliśmy udział w międzynarodowych mszach, spotkaniach formacyjnych w grupach, czuwaniach modlitewnych, zwiedzaniu zabytków Chełma, w wizycie w obozie zagłady w Sobiborze, byliśmy na pokazie sprzętu Straży Granicznej dla gości i polskiej młodzieży w Zbereżu – pokaz dynamiczny plutonu specjalnego i komandosów.

Na Chełmskiej Hali MOSiR-u miał miejsce wielki Koncert Narodów, gdzie oficjalne odbyło się przywitanie wszystkich grup, pozdrowienie uczestników od władz miasta, prezentacja każdej grupy oraz wspólny koncert i zabawa z wodzirejem na ludowo. Zabawa była przednia. W sobotę 23 lipca pojechaliśmy na Święto Narodów do Lublina, gdzie na stadionie „Arena Lublin” miał miejsce marsz wiary, międzynarodowa msza święta, wspólny piknik, koncert ewangelizacyjny - tym razem dla młodych prawie z całego świata, których gościła Archidiecezja Lubelska. Załączamy wiele zdjęć z tych niezwykłych dni. Nasza młodzież pomagała w organizacji całego przedsięwzięcia, gościła niektórych pielgrzymów u siebie w domu. Uczniowie klas dwujęzycznych bardzo pomagali w tłumaczeniu na język angielski i niemiecki, a w Parafii pw. Świętego Ducha stanowili trzon organizacyjny dla grupy Filipińczyków. 25 lipca pożegnaliśmy młodzież, która udała się na główne obchody ŚDM w Krakowie. Także tam prawie trzecią część grupy jadącej z Chełma stanowili nasi uczniowie i absolwenci. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków.