ZSO 6 Nasze osiągnięcia Nasze osiągnięcia Sukces młodych fizyków
Sukces młodych fizyków PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl
piątek, 10 czerwca 2016 06:17

10 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w finale konkursu „Doświadcz fizyki”, który odbył się w Rudniku. Konkurs jest organizowany we współpracy z Pracownią Dydaktyki Fizyki Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie. Jest on przeznaczony dla uczniów wszystkich klas gimnazjum z południowo – wschodniej części regionu lubelskiego, obejmującej powiaty: krasnostawski, zamojski, biłgorajski, chełmski, tomaszowski, hrubieszowski. W pierwszym etapie konkursu trzeba było przygotować i przedstawić doświadczenie. Na podstawie przesłanej dokumentacji komisja konkursowa zdecydowała, kto znalazł się w finale. Do I etapu zgłoszono ponad 180 doświadczeń. Do finału dostały się 21 doświadczenia w tym 3 z naszego gimnazjum. Miło nam poinformować, że w konkursie „Doświadcz fizyki”:

1. miejsce zajął uczeń klasy 2 f - Kacper Kidała z doświadczeniem: ”Wysokie napięcie z recyklingu - generator van de Graaffa”

2. miejsce zajął uczeń klasy 3 g - Tomasz Lis z doświadczeniem: „Łączenie szeregowe i równoległe”

3. miejsce zajął uczeń klasy 2a - Marcel Szubartowski z doświadczeniem: „Działanie turbiny wiatrowej”

Opiekunem młodych fizyków była pani Ewa Osińska. Zwycięzcom gratulujemy i już myślimy nad projektami na przyszły rok! Więcej informacji o konkursie można przeczytać TUTAJ

Poprawiony: wtorek, 14 czerwca 2016 07:21