ZSO 6 Podróże Nasze podróże Rozpoczęliśmy sezon wycieczkowy!
Rozpoczęliśmy sezon wycieczkowy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl
piątek, 08 kwietnia 2016 11:13

8 kwietnia 2016 r. klasy I b, I e i I g wraz z wychowawczyniami wybrały się do Warszawy. Zwiedziliśmy najbardziej znane i urokliwe miejsca Starego Miasta: plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, Katedrę św. Jana, Barbakan, Krakowskie Przedmieście. W jednej z bocznych uliczek znaleźliśmy manufakturę słodyczy "Cukrowa Sowa", gdzie mogliśmy uczestniczyć w procesie tworzenia słodkości, opartym na recepturach pochodzących z XVII wieku. Ciekawym doświadczeniem była też wizyta na planie filmu "Karbala" w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Była to niepowtarzalna okazja by zetknąć się z fascynującym światem filmu i przenieść się o tysiące kilometrów w miejscu i w czasie do Karbali, w której rozgrywa się akcja filmu. Mogliśmy obejrzeć kostiumy i rekwizyty filmowe, zobaczyć kolejne etapy powstawania scenografii i m.in. dowiedzieć się: jacy twórcy i specjaliści pracują na planie filmowym i na czym polega ich praca. Za sprawą zawodowego charakteryzatora chętni mogli nawet odmienić swój wizerunek! Ostatnią atrakcją wycieczki był musical "Romeo i Julia" w teatrze Buffo. Spektakl, wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza, jest współczesną wersją słynnej tragedii Williama Szekspira. Nam szczególnie podobała się muzyka Janusza Stokłosy oraz układy choreograficzne.

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2016 06:52