GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Projekt edukacyjny Der große Blackout w Sindelfingen!
Der große Blackout w Sindelfingen! PDF Drukuj Email

Co by było, gdyby … nagle okazało się, że nie ma prądu, nie działa Internet, zablokowana jest komunikacja. Najnowsze osiągnięcia współczesnej cywilizacji przestały istnieć ?! Taki oto scenariusz performance przygotowali dla nas, czyli młodzieży z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Węgier, Łotwy oraz gospodarzy, grupy z Niemiec (pochodzącej z Syrii, Albanii, Kosowa, Rosji i Sri Lanki) Ulrich von der Mülbe i Dorothea Bühler,, twórcy międzynarodowego projektu „Der große BLACKOUT ! Was ist, wenn alles anders wird?”

W życie wdrożyły go absolwentki szkoły dramatycznej i jednocześnie doświadczone panie pedagog teatralne Anke Marx oraz Annette vor der Mὕlbe. Kluczem do powstania scenariusza było 37 listów na temat życia po wielkim BLACKOUT, napisane przez młodzież biorącą udział w pracach artystyczno-teatralnych, oraz krótkie sceny teatralne na ten sam temat prezentowane przez grupy narodowościowe podczas pobytu w „Haus der Volkskunst” w Balingen. Koncepcje życia po wielkim Blackout były przeróżne, ale motyw przewodni pozostawał jeden: dobro czy zło zwycięży w ludziach podczas próby w tym trudnym okresie ?! W tej żywej sztuce performance młodzi artyści przedstawili cały szereg różnorodnych sytuacji, czasami tragicznych, czasami śmiesznych, ale przede wszystkim bardzo prawdopodobnych, które mogłyby zaistnieć w świecie rzeczywistym po tym strasznym fakcie. Oprócz zajęć czysto artystyczno-teatralnych, podczas 10 - dniowego pobytu w tych pierwszych dniach listopada, młodzież podziwiała również podczas wycieczek Stuttgart, stolicę landu Badenii Würtemberg, Jurę Szwabską oraz urocze Balingen. Polska grupa dodatkowo zwiedziła historyczne Schwäbisch Hall (miasto partnerskie Zamościa) oraz Waldenbuch z fabryką czekolady Ritter Sport na czele ;-) Najnowsze osiągnięcia cywilizacji XXI wieku w dziedzinie motoryzacji podziwialiśmy w fabryce mercedesa w Sindelfingen, gdzie poznaliśmy cały przebieg technologiczny od przysłowiowej śrubki do kompletnego samochodu. Za to futurystyczny obraz mercedesa zobaczyliśmy na wystawie samochodowej w galerii miasta Sindelfingen. Od historii, przez teraźniejszość, aż ku przyszłości przeprowadził nas pan Otto Pannewitz,, dyrektor Galerii Miejskiej. Wieczorną atrakcję projektu stanowiły tzw. Ess-Kultur-Abend, podczas których młodzież z poszczególnych krajów przygotowywała i częstowała pozostałych uczestników typowymi potrawami danego narodu. Polski bigos oraz polskie, chociaż nie z nazwy, pierogi z serem, z miejsca stały się przebojem kulinarnym , na którego „lep” przyjechali specjalnie dla nas dziennikarze ze Stuttgartu, uwieczniając nasze zmagania w „Stuttgarter Zeitung”. Nie tylko w tej, zresztą opiniotwórczej gazecie, można było przeczytać o tym wspaniałym projekcie. „Schwarzwälder Bote” i „Sindelfinger Zeitung” również nie były obojętne zmaganiom młodych ludzi nie tylko ze sztuka teatralną, ale również z procesem przełamywania błędnych stereotypów, barier językowych i nawiązywania przyjacielskich kontaktów międzyludzkich dzięki sztuce, która buduje mosty porozumienia i pokoju. Organizatorzy nie zapomnieli również o tradycji i historii. Byliśmy na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych wspominając żołnierzy poległych podczas działań I wojny światowej, później podziwialiśmy wystawę powstałą przy współpracy Francji na ten sam temat oraz pamiętaliśmy o Nocy Kryształowej w Berlinie, czy fakcie upadku muru berlińskiego. Gospodarze pamiętali też i o tym, co nam szczególnie drogie – odzyskaniu niepodległości przez Polskę, po przeszło 100-letniej niewoli. Po spektakularnym sukcesie performance „Der große Blackout Was ist, wenn alles anders wird?” przy życzliwym aplauzie m.in. rodzin goszczących młodych Europejczyków, i hucznej imprezie, młodzież otrzymała dyplomy YOUTHPASSES, będące ważnym, międzynarodowym zaświadczeniem o pierwszej praktyce zawodowej, którą mogą jako istotny dokument dołączyć do swojego przyszłego CV czy portfolio. Ten międzynarodowy certyfikat stanowi również potwierdzenie zrealizowania projektu edukacyjnego, który jest obowiązkowym elementem edukacji gimnazjalnej. Na tej międzynarodowej arenie godnie reprezentowali Polskę: Katarzyna Bartoszuk, Katarzyna Lisiecka, Maciej Grządkowski, Paweł Krupa, Piotrek Obst oraz Karol Sawicki pod opieką pani Magdaleny Wierak.

 

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum