GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Projekt edukacyjny Z wizytą u zachodniego sąsiada
Z wizytą u zachodniego sąsiada PDF Drukuj Email

Chełm, Lublin, Kraśnik, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko Kamienne, Kielce, Jędrzejów, Gliwice, Opole, Brzeg, Wrocław, Jędrzychowice, Bamberg, Würzburg, Stuttgart - to szlak miast ekspresowo podziwianych podczas 23 godzin jazdy do Sindelfingen w Niemczech. Celem tej wyprawy było spotkanie przygotowawcze do międzynarodowego projektu artystycznego pt. „Der große BLACKOUT - Was ist, wenn alles anders wird?”, który odbędzie się w listopadzie br. i weźmie w nim udział szóstka uczniów z ZSO nr 6 w Chełmie.

Podczas spotkania, którego godnym reprezentantem naszego Gimnazjum nr 6 był Karol Sawicki, grono młodych ludzi z Francji, Łotwy (ze względu na zaistniałe warunki polityczne młodzież z Węgier nie dotarła na spotkanie), Wielkiej Brytanii, Polski i gospodarzy, czyli Niemiec, ustalono główne punkty listopadowego spotkania wspieranego i współfinansowanego programem Erasmus+ oraz przez ISPAS, czyli organizację miast partnerskich. Nadrzędnym celem projektu jest przełamywanie różnorodnych barier, granic, począwszy od tych językowych, a skończywszy na stereotypach mocno zakorzenionych w różnych kulturach. Tu należy dodać, że grupę z Niemiec będą reprezentować również osoby pochodzące z innych państw, np. Rumunii czy Albanii. Podczas spotkania przygotowawczego poruszono również ciekawe tematy dotyczące obaw i nadziei związanych z wizją przyszłości Europy. Każdy z przedstawicieli wyraził ciepłe uczucia na temat własnej ojczyzny oraz nadzieję na „lepsze jutro”. Międzynarodową integrację dopełnił wieczór filmowy SHORT FILM FESTIVALS „MY EUROPE”, w którym przesłaniem było hasło „No hate”, wycieczka do stolicy landu – Stuttgartu oraz koncert „If You Wanted To: Lounge-Rock mit Rock-Poesie-Lesung von Sarah Kupke und Licht - und Videokunstinstallation von Antonio Bras. Młodzież w bardzo krótkim czasie nawiązała serdeczne relacje i z głowami pełnymi wrażeń, udała się w drogę powrotną do rodzinnych miejscowości. Opiekunem projektu ze strony polskiej jest pani Magdalena Wierak.

 

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum