ZSO 6 Projekt edukacyjny Szkolny Dzień Projektów 2013/2014
Szkolny Dzień Projektów 2013/2014 PDF Drukuj Email

15 stycznia w Gimnazjum nr 6 odbył się V Szkolny Dzień Projektów, w trakcie którego poszczególne grupy prezentowały efekty swojej pracy. Uczniowie przedstawili prezentacje z czternastu projektów, nad którymi pod opieką nauczycieli pracowali od września. Wszystkie prezentacje przygotowane były z dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Wykorzystano m. in. scenki sytuacyjne, prezentacje multimedialne, krótkie filmiki, piosenki i doświadczenia, co sprawiło, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przyznali poszczególnym grupom bardzo dobre oceny.

Najwyżej ocenione zostały następujące projekty:

• Wędrówka po wybranych gatunkach muzycznych (opiekun- p. E. Ruszała)
  • Porozmawiajmy o GMO. Za i przeciw organizmom modyfikowanym genetycznie (opiekun – p. B. Wiatrzyk)
  • Chemia w kuchni – tajemnicze E (opiekun – p. A. Kamola- Wróbel)
  • Kolorowy świat planet Układu Słonecznego (opiekun – p. J. Stelmaszczuk)

Dzięki projektom edukacyjnym uczniowie mogą w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę
z różnych dziedzin, jak również w aktywny sposób uczestniczyć w jej prezentacji. W maju efekty swojej pracy zaprezentują kolejne grupy.