GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Podróże Nasze podróże Gdzie strumyk płynie Wieprzem… !
Gdzie strumyk płynie Wieprzem… ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
czwartek, 11 czerwca 2015 09:30

Odważna, inteligentna i dzielna grupa uczniów ZSO nr 6 na początku czerwca spędziła dwa, pasjonujące dni w Zwierzyńcu, położonym nad Wieprzem przy Roztoczańskim Parku Narodowym. Swój czas poświęcili przede wszystkim nauce nowych umiejętności, zdobywaniu różnych informacji o tym regionie oraz odrobinie relaksu i czynnego odpoczynku.

Pierwszą sprawnością, jaką zdobyli, był spływ kajakami meandrującym Wieprzem, który dostarczył mnóstwo emocji i całą gamę niezapomnianych widoków, ponieważ piękna pogoda nie opuszczała nas ani na chwilę! Następnym punktem programu była przejażdżka rowerami. Młodzież wyruszyła szeroką i piękną drogą pośród lasu do Florianki. Trasa prowadziła obok malowniczo położonych stawów "Echo" i osady leśnej Rybakówka do przejazdu stanowiącego kolejową Linię Hutniczą Szeroko­torową. „Gościniec Florianiecki" okazał się uroczą leśną aleją starych jaworów i klonów, gdzie znajduję się Izba Leśna, ścieżka dendrologiczna oraz Ośrodek Hodowli Zachowawczych. Następnie, opuszczając już Floriankę, można było zobaczyć dostojne, wysoko górujące na okolicą modrze­wie. Wieczór obfitował również w przeróżne atrakcje polegające chociażby na pieczeniu kiełbasek przy ognisku, zabawie w kalambury, czy zmaganiach sportowych na boisku. Jednak kulminacyjnym punktem wyprawy okazało się przyjście trasy w parku linowym, położonym na wyróżniającej się swym pięknem skarpie, przy rzece Wieprz. Na koniec może jeszcze kilka słów o samym Zwierzyńcu, zawdzięczającym swoje istnienie Ordynacji Zamojskiej. Zalążkiem osady był dwór myśliwski zbudowany nad stawem, a niedaleko dworu funkcjonował wielki zwierzyniec otoczony wysokim płotem, w którym trzymano m.in. jelenie, sarny, łosie i dziki. W ogrodzie, na wodzie stał pałacyk letni (Lusthaus) należący do Gryzeldy z Zamoyskich Wiśniowieckiej, matki króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego. Stąd właśnie wzięła się nazwa tej uroczej miejscowości, położonej przy Roztoczańskim Parku Narodowym. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą podczas tych niezapomnianych chwil czuwali: pan Grzegorz Gaj, pan Tomasz Turowski, pan Arkadiusz Klekotka i pani Magdalena Wierak - organizator wyprawy.

 

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum