GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6 Archiwum 2010/2011 Sprzątanie cmentarza jeńców wojennych
Sprzątanie cmentarza jeńców wojennych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 października 2010 09:40

Od kilku lat nasi uczniowie aktywnie włączają się do porządkowania cmentarza jeńców wojennych. Kiedy wszyscy pochłonięci są myślą o grobach swoich najbliższych, pochylamy się nad mogiłami tych, o których już nikt nie pamięta. Żyli i umierali w nieludzkich warunkach, katowani przez hitlerowskich oprawców, konali z głodu i wycieńczenia. Bohatersko bronili resztek swojego człowieczeństwa. Chcemy uczcić ich pamięć. Zaczęło się od udziału w projekcie „Ślady przeszłości – uczniowie adoptują zabytki” w ramach którego nasza szkoła objęła opieką cmentarz jeńców wojennych.
W tym roku jenieckimi grobami zajęła się klasa 1 B liceum. 29 października 2010 roku - tuż przed Świętem Zmarłych, uczniowie wspólnie z wychowawcą Mariuszem Mazurkiem i księdzem Tomaszem Milo gruntownie uporządkowali i oczyścili teren cmentarza. Uprzątnęli zeschłe liście z grobów i umyli płytę pomnika. Uporządkowali również teren całego cmentarza. Po zakończonych pracach zapalili lampki i znicze na jenieckich mogiłach.
Nie była to jedynie zwykła praca fizyczna. Znalazło się trochę czasu, aby posłuchać pogadanki o historii obozu jenieckiego Stalag 319 w Chełmie i losie spoczywających na cmentarzu jeńców. Było też coś dla duszy – wspólna modlitwa w intencji spoczywających tu żołnierzy różnych narodowości, którzy dostali się do hitlerowskiej niewoli. Modlitwę poprowadził ksiądz Tomasz Milo.

Poprawiony: czwartek, 29 września 2011 09:42
 

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum