ZSO 6 Projekt edukacyjny Gimnazjum nr 6 w Chełmie w ramach współpracy z PWSZ w Chełmie bierze udział w projekcie „Ardua prima via est”
Gimnazjum nr 6 w Chełmie w ramach współpracy z PWSZ w Chełmie bierze udział w projekcie „Ardua prima via est” PDF Drukuj Email

Projekt, którego wnioskodawcą jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, ul. Pocztowa 54, 22-100 Chełm, realizowany jest w okresie od 1 grudnia 2014r. do 31 października 2015r. Głównym celem projektu jest popularyzacja i upowszechnianie nauki poprzez przeprowadzenie projektów badawczych, których zdaniem będzie rozbudzenie i rozwój aktywności naukowej młodzieży uczęszczającej do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Chełma. Projektem jest objętych łącznie 18 uczniów uczniów/uczennic z różnych szkół. W skład każdej grupy wchodzą 6 uczniów/uczennic, którzy są realizatorami badania. W ramach projektu zostaną przeprowadzone 3 projekty badawcze. Zajęcia realizowane są w salach dydaktycznych i laboratoriach Uczelni i prowadzone będą w formie koła zainteresowań. Uczelnia udostępnia uczniom wszystkie pomieszczenia oraz zasoby techniczne i księgozbiory.W ramach projektu planuje się prowadzenie badań w obrębie nauk technicznych, przyrodniczych, medycznych medycznych nauk o zdrowiu. Badania są związane z robotyką, która staje się jedną z głównych ścieżek gospodarki na świecie oraz w Polsce. Zgodnie m.in. z „Foresight priorytetowych, innowacyjnych technologii na rzecz automatyki, robotyki i techniki pomiarowej.”