Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6

Diagnoza zapotrzebowania na doradztwo edukacyjno – zawodowe w roku szkolnym 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl
środa, 18 października 2017 07:00

Uczniowie Gimnazjum nr 6 w 72% są zainteresowani aktualną informacją edukacyjno – zawodową dotyczącą poznania siebie, zawodów, rynku pracy dostępną u doradcy zawodowego, tylko 12 % nie jest zainteresowana oraz 76% badanych wyraża chęć udziału w zajęciach dotyczących planowania własnej kariery zawodowej prowadzonych przez doradcę zawodowego. Najbardziej atrakcyjną formą realizacji zajęć prowadzonych przez doradcę są zastępstwa 31% oraz konsultacje indywidualne z uczniem 25%. Najmniej atrakcyjną formą są zajęcia pozalekcyjne i aż 44% nie uczestniczyłaby w takich zajęciach. Tylko 29% wyraziło chęć uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych dotyczących planowania przyszłości edukacyjno - zawodowej. Uczniowie za najbardziej interesujący obszar do realizacji uznali poznanie własnych zainteresowań, uzdolnień, predyspozycji zawodowych i jest to 25% badanych, następne poznanie rynku pracy i możliwości zatrudnienia to 25%, kolejny obszarto poznanie własnych mocnych i słabych stron – 20 % badanych uczniów oraz możliwości dalszego kształcenia po ukończeniu gimnazjum- 18%, zaś najmniej interesujący poznanie świata zawodów- 14%. Analiza pokazała,że w porównaniu z rokiem ubiegłym młodzież uzyskała porównywalne wyniki.

Opracowała

Mariola Kamińska