GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6
XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru PDF Drukuj Email
Wpisany przez zso6.chelm.pl   
wtorek, 11 września 2018 12:11

W piątek, 07.09. 2018 roku przedstawiciele młodzieży klas trzecich Gimnazjum im. Sybiraków, w składzie: Weronika Pyrtak (3e), Katarzyna Rudzińska (3e), Sebastian Błaszczuk (3d) i Jakub Gorec (3f) wraz ze sztandarem, wzięli udział w uroczystych obchodach XVIII Międzynarodowego Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru.

Jak co roku uczestnicy zgromadzili się przy Pomniku Katyńskim w Parku Zwierzynieckim. Tam odbyła się część oficjalna. Złożyły się na nią przemówienia organizatorów, gości honorowych oraz zapalenie zniczy. Na uroczystość przybyli min. przedstawiciel Prezydenta RP- minister Andrzej Dera, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego – Anna Anders, przedstawiciele najwyższych władz wojewódzkich, miejskich, samorządowych i kościelnych. Parlamentarzyści ziemi podlaskiej, służby mundurowe, Sybiracy i ich rodziny, kombatanci, delegacje z innych miast i krajów, min. z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy. Harcerze, liczna młodzież szkolna oraz poczty sztandarowe. Drugą część uroczystości stanowił przemarsz do kościoła Ducha Świętego, gdzie została odprawiona Msza święta w intencji ofiar Sybiru. Po Eucharystii uroczystości przeniosły się pod stojący obok kościoła Pomnik-Grób Nieznanego Sybiraka, jedyny taki w Polsce, gdzie znajdują się urny z prochami nieznanych Sybiraków. Tu miały miejsce okolicznościowe przemówienia. Sekretarz Stanu, Andrzej Dera odczytał list Prezydenta Andrzeja Dudy, który zachęcał do pielęgnowania pamięci o Golgocie Wschodu, jako naszego obowiązku wynikającego z troski o tożsamość i dziedzictwo naszego narodu. Po ekumenicznej modlitwie za zmarłych, apelu poległych zakończonym salwą honorową nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. W Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru corocznie bierze udział kilkanaście tysięcy osób, aby upamiętnić polskich obywateli zesłanych do Związki radzieckiego w latach 40 i 50 XX wieku. W trym roku, jak wskazuje tegoroczne hasło marszu „Przez Sybir do Niepodległej” chcieliśmy upamiętnić ofiary deportacji z czasów Konfederacji Barskiej i powstań narodowych. Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły chętnie włącza się w pielęgnowanie i kultywowanie tradycji, pamięci, oraz patriotyzmu.

Poprawiony: piątek, 28 września 2018 10:54
 

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum