GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6
Kolejny sukces Martyny

W dniach 14 - 16 września w Białymstoku zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym. Braliw nich udział młodzi zawodnicy z województw: podlaskiego, łozkiego, mazowieckiego i lubelskiego. Znakomicie spisała się w tych zawodach uczennica klasy 3b gimnazjum Martyna Pastuszak, zajmując trzecie miejsce w konkurencji kpn40 (40 sztrzałów z karabinka pneumatycznego) z wynikiem 391,9 pkt.

Więcej…
 
Organizacja zebrań z rodzicami.

Organizacja zebrań z rodzicami w dniach:

18.09 –20.09.2018 r.

Więcej…
 
Pokazy fizyczne.

W dniu 10.09.18 (poniedziałek), uczniowie III klas gimnazjum uczestniczyli w pokazach doświadczeń fizycznych, które jak co roku prezentowali pracownicy Instytutu Nauk Fizycznych UMCS w Lublinie. W tym roku uczniowie mieli okazję podziwiać doświadczenia z takich działów fizyki jak: Światło i oko, Fizyka zabawek, Fizyka latania, Błękitna planeta. Uczniowie brali udział w prezentowanych doświadczeniach i sami mogli doświadczyć zjawisk fizycznych występujących na naszej planecie. Zainteresowanie wyjazdem na pokazy jest ogromne, więc został on zorganizowany na dwa autokary.

Więcej…
 
XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

W piątek, 07.09. 2018 roku przedstawiciele młodzieży klas trzecich Gimnazjum im. Sybiraków, w składzie: Weronika Pyrtak (3e), Katarzyna Rudzińska (3e), Sebastian Błaszczuk (3d) i Jakub Gorec (3f) wraz ze sztandarem, wzięli udział w uroczystych obchodach XVIII Międzynarodowego Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru.

Więcej…
 
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zwycięzcą konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”.

Do konkursu zgłoszono w sumie blisko 2 500 wniosków. Ministerstwo przyznało 257 szkołom i placówkom oświatowym dofinansowanie na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Takie dofinansowanie otrzymała również nasza szkoła. Jednym z zadań, jakie chcemy zrealizować jest zorganizowanie wystawy pamiątek rodzinnych związanych z odzyskaniem oraz budową przez Polskę niepodległości.

Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wyszukanie i udostepnienie materiałów gromadzonych w rodzinnych archiwach, związanych z walką o Niepodległą w latach 1914- 1989.

Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele historii oraz wychowawcy klas.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i liczymy na zaangażowanie całej społeczności szkolnej.

Spróbujmy wspólnie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości.

100

 
Certyfikat w kieszeni!

Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 6 mogą pochwalić się jedną z najbardziej cenionych kwalifikacji w zakresie języka angielskiego na świecie – certyfikatem PET for Schools. Dnia 13.05.2018 r. grupa uczniów z klas 2a, 2d, 3b oraz 3d przystąpiła do egzaminu z języka angielskiego, przeprowadzonego przez Departament Egzaminacyjny Uniwersytetu w Cambridge przy współpracy z Instytutem British Council. Egzamin składał się z części pisemnej i ustnej, sprawdzał umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, redagowania krótkich wypowiedzi pisemnych, znajomość środków językowych oraz umiejętność komunikowania się. Wzięło w nim udział 21 uczniów, głównie z klas dwujęzycznych. Zdany egzamin potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie B1 i jest uznawany jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego przez tysiące wiodących firm i instytucji edukacyjnych na świecie, w tym:

- Ministerstwo Edukacji Narodowej,

- pracodawców jak np. Hewlett-Packard (HP), Sony i Coca-Cola,

- uniwersytety i szkoły wyższe jak na przykład University of Exeter czy Anglia Ruskin University w Cambridge.

Egzaminatorzy z Instytutu British Council byli pod wrażeniem umiejętności językowych i przygotowania młodzieży. Wszyscy uczniowie zdali egzamin z wysokimi wynikami, a 9 uczniów uzyskało wynik 90% i wyższy, co spowodowało podwyższenie poziomu znajomości języka angielskiego z poziomu B1 na poziom B2. Uczniowie zostali przygotowani do egzaminu przez nauczycieli p. Katarzynę Derecką, p. Tomasza Kruka oraz p. Karolinę Szczeblewską. Wszystkim uczniom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 2 z 3

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum