GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6
ITALIADA 2018

W dniu 19 marca 2018 roku w ZSO nr 4 w Lublinie odbyła się szósta edycja ITALIADY - Konkursu Wiedzy o Włoszech dla klas siódmych szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjum. W tegorocznej ITALIADZIE uczestniczyło 40 uczniów reprezentujących 12 szkół z województwa lubelskiego. Zadaniem uczestników ITALIADY było rozwiązanie testu w języku polskim sprawdzającego wiedzę na temat Włoch. Różnorodne pytania dotyczyły geografii, historii, kultury i sztuki oraz dnia codziennego tego kraju. Reprezentantka naszej szkoły, wzorem lat ubiegłych uplasowała się wśród zwycięzców:

III miejsce – Julia Żółkiewska klasa 3 d.

italiada

Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej!

 
Kamień Pamięci

11

Aleksandra Breś, Aleksandra Majówka, Aleksandra Sapiaszko i Oliwia Nadolska to uczennice, które na nowo odkryły postać majora Józefa Kasperskiego. W ramach projektu Instytutu Pamięci Narodowej stworzyły wirtualny Kamień Pamięci, aby ocalić od zapomnienia jednego z bohaterów naszego regionu. Już 23 maja, pod opieką Beaty Łukaszewskiej –Breś, wyjeżdżają do Krakowa, aby na ogólnopolskim forum przedstawić postać nieznanego bohatera.

Major Kasperski to żołnierz, który wydatnie przyczynił się do wyzwolenia Chełma z rąk Austriaków w listopadzie 1918 r. Wierny przysiędze walczył w wojnie polsko-bolszewickiej, brał udział w kampanii wrześniowej, jako obrońca Lwowa trafił do sowieckiej niewoli. Zginął w Charkowie, jest jedną z ofiar zbrodni katyńskiej.

Więcej o działaniach upamiętniających J. Kasperskiego i samej postaci można przeczytać na stronie bloga projektu

https://jkasperskikamieniepamieci.blogspot.com/2018/01/

12

 
Konkurs Finansoaktywni - Misja: Budżet

1

Uczennice klasy 2D biorą udział w konkursie Finansoaktywni. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki!”, którego głównym celem jest uświadomienie młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od osobistego i rodzinnego, aż po budżet państwa oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszym miejscu zamieszkania. W związku z tym, uczennice naszego gimnazjum opracowały pomysł na inwestycją lokalną z funduszy budżetu partycypacyjnego w naszym mieście. Ideą jest utworzenie w każdej dzielnicy naszego miasta Miejskiego Klubu Młodzieżowego. Byłoby to miejsce przeznaczone dla dzieci, a także nastolatków. Młodzi ludzie przychodziliby tam kilka razy w tygodniu, aby miło i kreatywnie spędzić czas ze swoimi znajomymi z dzielnicy, pobawić się, pograć, rozwinąć swoje zainteresowania i pasje, uzyskać pomoc w postaci darmowych korepetycji, pomocy profilaktycznej, podejmować inicjatywy młodzieżowe dla własnej dzielnicy. W każdym klubie zatrudniony byłby kierownik i główny wychowawca. Opiekunami i korepetytorami zostaliby wolontariusze składający się ze studentów lokalnej uczelni i emerytowani i bezrobotni mieszkańcy, pragnący podzielić się swoimi pasjami z młodzieżą. Placówka organizowałaby też wyjazdy na ferie i wakacje, półkolonie, pikniki rodzinne, zapewniałaby drobne posiłki przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami np. piekarnią, mleczarnią itp. Pieniądze z budżetu partycypacyjnego zostałyby wykorzystane na wyposażenie ośrodków w sprzęt dydaktyczny.

Uczennice klasy 2D przeprowadziły ankietę wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zapytały, czy zdaniem ankietowanych stworzenie ośrodków tego typu jest potrzebne. Większość ankietowanych odpowiedziała, iż jest to dobry pomysł. Ponadto, by poznać opinię społeczności lokalnej na Facebook’u została utworzona grupa „Lokalna inwestycja Chełm”, gdzie jest zamieszczona sonda. W szkole pojawiły się plakaty informujące o propozycji przeznaczenia funduszy z budżetu partycypacyjnego w naszym mieście.

Prosimy o wyrażenie swojej opinii poprzez udział w ankiecie zamieszczonej na stronie: https://www.facebook.com/groups/192544224704897/

 
Archipelag Skarbów

Zaproszenie dla Rodziców

Szanowni Państwo!

-Jak rozmawiać z dzieckiem o trudnych sprawach?

-Jak poprawić relacje z dzieckiem?

-Jak chronić dziecko przed uzależnieniami?

O tym i o innych ważnych dla Rodziców sprawach będziecie mogli Państwo posłuchać i porozmawiać podczas spotkania, które odbędzie się w naszej szkole w związku z realizacją programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów”.

10 maja (czwartek-przed konsultacjami),

godz. 15.30-16.30 – mała sala gimnastyczna

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

Program jest realizowany ze środków Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Chełmie na lata 2017-2019

 
Igrzyska młodzieży szkolnej

11111

W rejonowych zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców nasza drużyna zdobyła I miejsce i awansowała do zawodów wojewódzkich.

Skład drużyny: Bartosz Dejneka, Nikodem Dzierba, Jakub Jabłoński, Dominik Korona, Luis Mołodecki, Hubert Mucha, Krzysztof Pietraszek, Kacper Poźniak, Patryk Pułajdowicz i Jakub Seniuk. Opiekunem drużyny jest Piotr Jabłoński.

Gratulejemy!

 
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

11 kwietnia 2018 r. w Zamościu odbyły się wojewódzkie zawody z piłki ręcznej chłopców. Reprezentanci naszej szkoły po zaciętych meczach na etapie rejonowym i uzyskaniu I miejsca awansowali do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Wśród najlepszych drużyn województwa lubelskiego nasi szczypiorniści zajęli V miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Skład zwycięskiej drużyny :

Michał Chaciuk
Nikodem Dzierba
Adrian Dziewa
Jakub Gorec
Kacper Korzeniewski
Rafał Krawczuk vel Walczuk
Filip Langiewicz
Mateusz Litwiniuk
Jakub Łoś
Jan Muszyński
Emil Stawicki
Bartosz Tymura
Miłosz Wawryniuk
Jakub Wdowiak

Opiekun : A. Waluch-Marek

20180406_100134

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 27

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum