GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

Cambridge

Prep_centre_logo_RGB_wynik

ZSO 6
Organizacja zebrań z rodzicami.

Organizacja zebrań z rodzicami w dniach:

18.09 –20.09.2018 r.

Więcej…
 
Pokazy fizyczne.

W dniu 10.09.18 (poniedziałek), uczniowie III klas gimnazjum uczestniczyli w pokazach doświadczeń fizycznych, które jak co roku prezentowali pracownicy Instytutu Nauk Fizycznych UMCS w Lublinie. W tym roku uczniowie mieli okazję podziwiać doświadczenia z takich działów fizyki jak: Światło i oko, Fizyka zabawek, Fizyka latania, Błękitna planeta. Uczniowie brali udział w prezentowanych doświadczeniach i sami mogli doświadczyć zjawisk fizycznych występujących na naszej planecie. Zainteresowanie wyjazdem na pokazy jest ogromne, więc został on zorganizowany na dwa autokary.

Więcej…
 
XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

W piątek, 07.09. 2018 roku przedstawiciele młodzieży klas trzecich Gimnazjum im. Sybiraków, w składzie: Weronika Pyrtak (3e), Katarzyna Rudzińska (3e), Sebastian Błaszczuk (3d) i Jakub Gorec (3f) wraz ze sztandarem, wzięli udział w uroczystych obchodach XVIII Międzynarodowego Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru.

Więcej…
 
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zwycięzcą konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”.

Do konkursu zgłoszono w sumie blisko 2 500 wniosków. Ministerstwo przyznało 257 szkołom i placówkom oświatowym dofinansowanie na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Takie dofinansowanie otrzymała również nasza szkoła. Jednym z zadań, jakie chcemy zrealizować jest zorganizowanie wystawy pamiątek rodzinnych związanych z odzyskaniem oraz budową przez Polskę niepodległości.

Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wyszukanie i udostepnienie materiałów gromadzonych w rodzinnych archiwach, związanych z walką o Niepodległą w latach 1914- 1989.

Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele historii oraz wychowawcy klas.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i liczymy na zaangażowanie całej społeczności szkolnej.

Spróbujmy wspólnie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości.

100

 
Certyfikat w kieszeni!

Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 6 mogą pochwalić się jedną z najbardziej cenionych kwalifikacji w zakresie języka angielskiego na świecie – certyfikatem PET for Schools. Dnia 13.05.2018 r. grupa uczniów z klas 2a, 2d, 3b oraz 3d przystąpiła do egzaminu z języka angielskiego, przeprowadzonego przez Departament Egzaminacyjny Uniwersytetu w Cambridge przy współpracy z Instytutem British Council. Egzamin składał się z części pisemnej i ustnej, sprawdzał umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, redagowania krótkich wypowiedzi pisemnych, znajomość środków językowych oraz umiejętność komunikowania się. Wzięło w nim udział 21 uczniów, głównie z klas dwujęzycznych. Zdany egzamin potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie B1 i jest uznawany jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego przez tysiące wiodących firm i instytucji edukacyjnych na świecie, w tym:

- Ministerstwo Edukacji Narodowej,

- pracodawców jak np. Hewlett-Packard (HP), Sony i Coca-Cola,

- uniwersytety i szkoły wyższe jak na przykład University of Exeter czy Anglia Ruskin University w Cambridge.

Egzaminatorzy z Instytutu British Council byli pod wrażeniem umiejętności językowych i przygotowania młodzieży. Wszyscy uczniowie zdali egzamin z wysokimi wynikami, a 9 uczniów uzyskało wynik 90% i wyższy, co spowodowało podwyższenie poziomu znajomości języka angielskiego z poziomu B1 na poziom B2. Uczniowie zostali przygotowani do egzaminu przez nauczycieli p. Katarzynę Derecką, p. Tomasza Kruka oraz p. Karolinę Szczeblewską. Wszystkim uczniom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018 /2019

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018 /2019

ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09.2018 r.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 9 z 9

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum