GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6
„Historia ciekawa”

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Historia ciekawa”

Wykład „150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego”

15 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 3 a i 3 d gimnazjum wybrali się do Chełmskiej Biblioteki Publicznej, aby wysłuchać wykładu doktora habilitowanego Roberta Kozyrskiego, pracownika naukowego KUL-u, poświęconego postaci marszałka Józefa Piłsudskiego. Wykładowca przedstawił bohatera narodowego, daleko odchodząc od utartych schematów. Skupił się na wątkach mało znanych, dokumentując wystąpienie zdjęciami, fragmentami listów i wspomnień. Młodzież mogła poznać „ Marszałka jakiego nie znamy”- człowieka o skomplikowanej naturze, barwnego, z krwi i kości. Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem społeczności Chełma. Organizatorem wyjścia była Beata Łukaszewska-Breś, nauczycielka historii.

Więcej…
 
Warsztaty anglojęzyczne

Warsztaty anglojęzyczne w ramach projektu International Education

W dniach od 11 do 15 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedzili studenci Rachel Akbar Sayogo z Indonezji, Candan Cetin z Turcji i Jack Zhang z Nowej Zelandii. Wolontariusze poprowadzili cykl warsztatów kulturowych o swoich ojczystych krajach w ramach projektu International Education z ramienia międzynarodowej organizacji AIESEC. Przez tydzień studenci prowadzili zajęcia dla młodzieży w języku angielskim, podczas których uczniowie poznali kulturę i historię krajów, z których pochodzą wolontariusze, ucząc się języka angielskiego przez praktykę. Celem warsztatów była wzbudzenie zainteresowania światem oraz zachęcenie uczniów do dalszej nauki języków obcych. W trakcie warsztatów nie zabrakło elementów bardzo typowych dla poszczególnych krajów. Jednym z nich był maoryski taniec haka w wykonaniu Jacka z Nowej Zelandii i naszych uczniów. Inną ciekawostką był turecki taniec weselny oraz tańczący derwisze z Turcji, których młodzież zobaczyła na prezentacji Candan często po raz pierwszy w życiu. Uczniowie bardzo chcieli zobaczyć również „na żywo” i dotknąć walutę poszczególnych krajów - lira turecka i dolar nowozelandzki bardzo ich zaciekawiły a dowiedziawszy się, że Jack zna język chiński nasi siódmoklasiści koniecznie prosili o zapisanie w nim na tablicy różnych zwrotów. 11 grudnia po południu chętni uczniowie z klas 2B, 2E, 3A i 3F pod opieką p. Małgorzaty Flis-Podkańskiej i p. Katarzyny Łusiak wyruszyli wraz z gośćmi na taras widokowy Chełmskiej Górki oraz do Chełmskich Podziemi Kredowych Dzień był uroczy, ale bardzo wietrzny. Padło nawet pytanie „ Czy nie wywieje Was tam dzisiaj z tej wieży?” Na szczęście nie wywiało. Studentom bardzo spodobała się dzwonnica i panorama Chełma a jeszcze bardziej Podziemia Kredowe. Młodzież przez cały czas rozmawiała z gośćmi tylko w języku angielskim. Z kolei 12 grudnia wolontariusze wybrali się wraz z uczniami klas dwujęzycznych i p. Karoliną Szczeblewską na smakowitą pizzę hawajską i po raz kolejny nie czuli się samotni dzięki naszym uczniom z kl.2D i 3D, którzy sprawowali nad nimi anglojęzyczną opiekę. Dwa kolejne popołudnia studenci spędzili w szkole.13 grudnia klasy językowe pod opieką p. Karoliny Sczeblewskiej przygotowały przedstawienie i prezentację poświęconą polskim tradycjom świątecznym. Nie zabrakło tradycyjnych polskich potraw obecnych na wigilijnym stole, w tym przepysznego karpia. 14 grudnia członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego przygotowali dla naszych gości Dzień Kultury Polskiej. Uczennica Maja Pawluk z kl.2B przedstawiła prezentację o Polsce w języku angielskim, z której nasi goście mogli dowiedzieć się o polskich zabytkach, sportowcach, sławnych postaciach, historii, kuchni i języku.

Następnie pojawili się nasi muzycy. Sylwia Plata z kl. 2B zaśpiewała piosenkę „Kasztany”, Tobiasz Kazanowski z 3F i Rostek Popek z 2C zaśpiewali „Zawsze tam gdzie Ty” - oczywiście wtórowała im nasza polska młodzież. Gabrysia Dadas i Iza Skierewska z kl. 7c zaśpiewały piosenkę „Niepokononi”. Następnie Pani Dyrektor Iwona Ceret wręczyła wolontariuszom pamiątkowe upominki z Chełma w podziękowaniu za ich przyjazd, obecność i wspaniałe warsztaty a Rachel, Candan i Jack. również podziękowali Pani Dyrektor za możliwość prowadzenia warsztatów w naszej szkole i wspaniałą gościnę. Niespodzianką dla naszych gości były też utwory w języku angielskim - Patrycja Krukowska z 2B zaśpiewała „Spider’s web” a Tobiasz Kazanowski z 3F „The House of the Rising Sun”. Niezapomnianym perkusistą był nasz polonista p. Paweł Dadas. Cały repertuar przepięknie przygotowali p. Ela Szewczak i p. Paweł Dadas . Im oraz wszystkim występującym uczniom serdecznie za to dziękujemy. Przez cały czas na stole obecne były polskie ciasta przygotowane przez naszych uczniów i ich rodziców. Gościom w szczególności smakowała szarlotka. Do samego końca spotkania obecni byli Karolina, Natalia, Kornelia, Michał i Mateusz, dzięki którym cudzoziemcy czuli się jak u siebie w domu. W piątek po raz ostatni nasi studenci poprowadzili warsztaty o swoich krajach a w godzinach wieczornych odjechali do Lublina. Dzięki projektowi i wspaniałym wolontariuszom uczniowie mogli zapoznać się z kulturą tak egzotycznych krajów jak Indonezja, Turcja i Nowa Zelandia, poznać podstawowe zwroty w języku tureckim i indonezyjskim oraz sprawdzić w praktyce swój angielski.

Projekt International Education w naszej szkole koordynowały p. Małgorzata Flis-Podkańska i p. Katarzyna Łusiak.

Więcej…
 
Andrzejkowa dyskoteka

W czwartek,30 listopada odbyły się dyskoteki Andrzejkowe pod hasłem " Piżama Party". Klasy 4-6 oraz klasy 7 wraz z oddziałami gimnazjalnymi bawiły się przy akompaniamencie muzyki puszczanej przez DJ-a. Dzieci i młodzież kolejny raz wykazały się kreatywnością w doborze strojów. Zostały rozstrzygnięte konkursy na najpiękniejszy strój do spania. Klasy młodsze chętnie brały udział w Andrzejkowych konkurencjach. Podczas zabawy Klub Europejski zorganizował pokaz mody europejskiej. Dochód z biletów został przekazany na akcję " Lubelszczyzna dla Syrii", której celem jest zebranie środków finansowych na odbudowę i remont domów rodzin syryjskich, które zostały zniszczone przez wojnę. Zebrana kwota w wysokości 400 złotych i 40 groszy została już przekazana na konto akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za świetną zabawę, a darczyńcom za DOBRE SERCE!!!!

SU

Więcej…
 
Turniej piłki nożnej

1

Zakończyły się rozgrywki wewnątrzszkolnego turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Dyrektora SP 11. W meczu o trzecie miejsce, po rzutach karnych, 2:1 zwyciężyła klasa 3c pokonując klasę 2e. W wielkim finale spotkały się klasy 3a i 2a. Po wyrównanej grze zwyciężyła 2:0 klasa 2a.

Skład drużyny zwycięskiej:

Patryk Pułajdowicz, Dominik Korona, Luiz Mołodecki, Szymon Luchowski, Krzysztof Pietruszek oraz Adam Szewczyk.

Specjalną nagrodę, ufundowaną przez Dyrektor SP 11 Panią Iwonę Ceret, otrzymał Patryk Pułajdowicz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rozgrywek oraz kibicom za wspaniały doping.

Organizatorami turnieju byli: Grzegorz Gaj, Piotr Jabłoński we współpracy z Agnieszką Radelczuk i Agnieszką Waluch-Marek.

Więcej…
 
Maraton Pisania Listów Amnesty International

Już po raz ósmy Szkolny Klub Europejski zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w globalnej akcji „Maraton Pisania Listów”. Jak zawsze, uczniowie wykazali się niezwykłą wrażliwością na niesprawiedliwość i łamanie praw człowieka, pisząc listy w obronie niesłusznie oskarżonych i prześladowanych za propagowanie idei wolności i sprawiedliwości.

W bieżącym roku pisaliśmy listy:

w obronie pracowników Amnesty International z Turcji ,którzy za swoją pracę na rzecz innych ludzi są prześladowani i oskarżani o członkostwo w organizacji terrorystycznej, a prezes tej organizacji w Turcji został aresztowany i nadal pozostaje w więzieniu,

oraz

w obronie Egipcjanki Hanan Badr el-Din ,która poszukując zaginionego męża zatrzymanego po pokojowych demonstracjach przez egipskie służby bezpieczeństwa, naraziła się na represje ze strony władz i została aresztowana na podstawie fałszywych zarzutów i grozi jej teraz kara 5 lat pozbawienia wolności.

W bieżącym roku napisaliśmy 682 listy (449 w sprawie Turcji i 233 w sprawie Egiptu)

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcję, a nauczycielom za wsparcie i propagowanie pozytywnych postaw wśród uczniów naszej szkoły.

Szkolny Klub Europejski

Więcej…
 
Kulinarna podróż do Bułgarii

30 listopada bieżącego roku Szkolny Klub Europejski zorganizował Kącik Kulinarny Kuchni Bułgarskiej. Tym razem uczniowie naszej szkolnej społeczności - szkoły podstawowej i gimnazjum mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w degustacji bułgarskich potraw.

Można było spróbować takich smakołyków jak Bakława, ciasto Caprise, ciasto Rewane, Tikwenik-bułgarskie ciasto z dyni, bułgarskie pączki, bułgarskie bułeczki, racuszki bułgarskie i bułgarskie obwarzanki Gewrek. Nie zabrakło także sałatek, takich jak pasterska, szopska czy sałatka do grilla i mięs oraz tradycyjnego bułgarskiego chlebka słoneczko.

Wydarzenie zorganizowali uczniowie z klas 2B, 2E, 2G i 3G pod opieką p. Małgorzaty Flis-Podkańskiej i p. Katarzyny Łusiak.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie wspaniałych dań a gościom Kącika Kulinarnego za przybycie i degustację potraw.

W ostatni czwartek stycznia zapraszamy serdecznie w kolejną podróż kulinarną - tym razem w naszym menu zagoszczą dania kuchni tureckiej. Do kolejnego zobaczenia!

Szkolny Klub Europejski

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 27

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum