GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6
Obchody XVI Dnia Papieskiego

8 października 2016 roku odbył się XVI Dzień Papieski, w którym czynny udział brało Szkolne Koło Caritas, organizując kiermasz kremówek papieskich przy kościele Chrystusa Odkupiciela w Chełmie. Dzień wcześniej ponad 40 uczniów brało udział w przygotowaniu tej akcji, która zakończyła się sukcesem. Dzięki temu zdobyliśmy fundusze na pomoc materialną najuboższym uczniom naszej szkoły. Jednocześnie w Chełmie miał miejsce kolejny Bieg Caritasu, w którym uczestniczyli nasi uczniowie, a nawet nauczyciele. Tym razem zbierano środki na pomoc ubogim z Archidiecezji Lubelskiej. Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom i zamieszczamy zdjęcia z naszych akcji.

Więcej…
 
PREZENTACJE KLAS PIERWSZYCH POD HASŁEM „QUO VADIS”

Tradycyjnie, 30 września pierwsze oddziały spotkały się na uroczystej prezentacji klas pierwszych. Przez 3 tygodnie uczniowie przygotowywali, pod opieką wychowawców, inscenizacje wylosowanych scenek, pochodzących z powieści „Quo vadis” H. Sienkiewicza. Zadbali o stroje z epoki i elementy scenografii. W sali gimnastycznej naszego gimnazjum zgromadziła się imponująca ilość rodziców, rodzeństwa uczniów, którzy z wielkim aplauzem nagradzali brawami kolejnych wykonawców. Występy uczniów zostały poprzedzone wystąpieniem wicedyrektora naszej szkoły p. Tomasza Turowskiego, który przywdział na tę okoliczność również stosowną togę. Przygotowana scenografia – fragmenty coloseum - wprowadzała w nastrój starożytnego Rzymu. Uczniowie imponowali zdolnościami aktorskimi, wokalnymi, tanecznymi.

Więcej…
 
Miejskie Sztafetowe Biegi Przełajowe

W rozegranych w dniu 29.09.2016 r. miejskich sztafetowych biegach przełajowych nasze Gimnazjum zdeklasowało pozostałe szkoły zajmując I miejsca w rywalizacji dziewcząt i chłopców uzyskując awans do zawodów Rejonowych.

Więcej…
 
Pierwsze sukcesy strzelców w tym roku szkolnym.

Michał Łubkowski z klasy 3a oraz Miłosz Drozda z 2a z sukcesem wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym, które w dniach 22 - 24 września 2016 r. rozegrano w Białymstoku. Miłosz zdobył brązowy medal w konkurencji karabinu sportowego 40 strzałów leżąc, zaś Michał był czwarty w konkurencji pistoletu sportowego 30 strzałów część dokładna. Ponadto Miłosz zajął ósme miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego 30 strzałów a Michał był dziesiąty w konkurencji pistoletu pneumatycznego 30 strzałów.

Więcej…
 
„Co wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” Isaac Newton

Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Jej inicjatorem był profesor Wacław Staszewski. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli, a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką. Ideą tych pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.

Więcej…
 
Obchody Dnia Sybiraka

W 77. rocznicę napaści Rosji sowieckiej na Polskę, 17 września w całym kraju wspominane były losy zesłanych na Syberię. Ta szczególna data jest symbolem tragedii i tułaczego losu tysięcy Polaków na nieludzkiej ziemi. W naszym mieście uroczystości rocznicowe miały miejsce 19 września i rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Rozesłania Świętych Apostołów. którą poprzedził krótki montaż poetycki, przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 6 im. Sybiraków. Ze świątyni ulicami miasta wyruszył Marsz Pamięci Sybiraków. Uczestnikami marszu byli przedstawiciele władz miasta, kombatanci, przedstawiciele Związku Sybiraków, służby mundurowe, mieszkańcy Chełma, młodzież szkolna.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia21222324252627następnaostatnia »

Strona 25 z 27

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?

Pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów - 32.1%
Zwiększy atrakcyjność Szkoły w środowisku lokalnym - 50.4%
Podoba mi się ale nie przełoży się to na rozwój uczniów - 3.9%
Jest mi to obojętne - 5.7%
Niepotrzebny wydatek - 8%

Total votes: 9015unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum