GodoPolski

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm” w ramach realizowanego przez Miasto Chełm Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie
a Miastem Chełm.

kapital

Realizacja projektu pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Priorytet VII Infrastruktura społeczna, Działanie 8.2: Infrastruktura szkolna i sportowa.

unia1

unia2

unia3

Realizacja projektu pn.
"Karta Szkolna BZ WBK".

bzwbk_GS

KARTA_SZKOLNA_LOGO_CMYK

 Gimnazjum nr 6 w Chełmie
w ramach współpracy
z PWSZ w Chełmie bierze udział
w projekcie „Ardua prima via est”

PWSZ_1_1

PWSZ_1_3

PWSZ_1

PWSZ_1_2

PWSZ_1_4

Więcej...

Realizacja projektów: 

"Opowiedz mi swoją historię,
a ocalę ją od zapomnienia 2012"

”Ceramiczna rakieta do przyszłości 2011”

Fundacja-Cemex

ZSO 6
Maraton Pisania Listów Amnesty International

Już po raz ósmy Szkolny Klub Europejski zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w globalnej akcji „Maraton Pisania Listów”. Jak zawsze, uczniowie wykazali się niezwykłą wrażliwością na niesprawiedliwość i łamanie praw człowieka, pisząc listy w obronie niesłusznie oskarżonych i prześladowanych za propagowanie idei wolności i sprawiedliwości.

W bieżącym roku pisaliśmy listy:

w obronie pracowników Amnesty International z Turcji ,którzy za swoją pracę na rzecz innych ludzi są prześladowani i oskarżani o członkostwo w organizacji terrorystycznej, a prezes tej organizacji w Turcji został aresztowany i nadal pozostaje w więzieniu,

oraz

w obronie Egipcjanki Hanan Badr el-Din ,która poszukując zaginionego męża zatrzymanego po pokojowych demonstracjach przez egipskie służby bezpieczeństwa, naraziła się na represje ze strony władz i została aresztowana na podstawie fałszywych zarzutów i grozi jej teraz kara 5 lat pozbawienia wolności.

W bieżącym roku napisaliśmy 682 listy (449 w sprawie Turcji i 233 w sprawie Egiptu)

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcję, a nauczycielom za wsparcie i propagowanie pozytywnych postaw wśród uczniów naszej szkoły.

Szkolny Klub Europejski

Więcej…
 
Kulinarna podróż do Bułgarii

30 listopada bieżącego roku Szkolny Klub Europejski zorganizował Kącik Kulinarny Kuchni Bułgarskiej. Tym razem uczniowie naszej szkolnej społeczności - szkoły podstawowej i gimnazjum mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w degustacji bułgarskich potraw.

Można było spróbować takich smakołyków jak Bakława, ciasto Caprise, ciasto Rewane, Tikwenik-bułgarskie ciasto z dyni, bułgarskie pączki, bułgarskie bułeczki, racuszki bułgarskie i bułgarskie obwarzanki Gewrek. Nie zabrakło także sałatek, takich jak pasterska, szopska czy sałatka do grilla i mięs oraz tradycyjnego bułgarskiego chlebka słoneczko.

Wydarzenie zorganizowali uczniowie z klas 2B, 2E, 2G i 3G pod opieką p. Małgorzaty Flis-Podkańskiej i p. Katarzyny Łusiak.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie wspaniałych dań a gościom Kącika Kulinarnego za przybycie i degustację potraw.

W ostatni czwartek stycznia zapraszamy serdecznie w kolejną podróż kulinarną - tym razem w naszym menu zagoszczą dania kuchni tureckiej. Do kolejnego zobaczenia!

Szkolny Klub Europejski

Więcej…
 
Finał Akcji „Szlachetna Paczka”

W imieniu obdarowanej rodziny, którą postanowiliśmy wesprzeć w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, składamy Wam serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i tak duże zaangażowanie w zbiórką żywności, chemii gospodarczej i innych podarunków dla potrzebującej pomocy rodziny z naszego regionu.

To dzięki pomocy Was wszystkich udało się zebrać 24 kartony darów.

W sobotę, 9 grudnia 2017 roku wszystkie zgromadzone dary zostały przekazane rodzinie, która dzięki Waszej hojności i wrażliwości na potrzeby innych ludzi, będzie mogła cieszyć się obfitymi i radosnymi świętami. Jesteśmy pewni, że dzięki Wam i Waszej ofiarności życie tej rodziny zmieniło się na lepsze.

Dziękujemy!

Szkolny Klub Europejski

Więcej…
 
VI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Piękno Rosji" dla szkół gimnazjalnych

Dnia 30.11.2017r. w Zespole Szkół Elektronicznych i Mundurowych w Chełmie zostały rozstrzygnięte dwa Konkursy: VIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Piękno Rosji" dla szkół ponadgimnazjalnych oraz VI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Piękno Rosji" dla szkół gimnazjalnych, nad którymi patronat honorowy objęła Prezydent Miasta Chełm- Pani Agata Fisz.

Jury w składzie: p. dr Monika Sidor- pracownik naukowy KUL w Lublinie, p. Anna Nazar i p. Alicja Kozioł oceniło 44 prace plastyczne z 11 szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego (m.in.: z Krasnegostawu, Włodawy, Hrubieszowa, Zamościa) oraz 16 prac plastycznych z 5 gimnazjów powiatu chełmskiego. Prace przedstawiające Złoty Pierścień Rosji wykonane były różnymi technikami. W konkursie doceniono prace naszych uczniów, laureatami zostali:

II miejsce Tobiasz Wróblewski kl. 2g,

III miejsce Emilia Mazurczuk kl. 3d

Opiekunem uczniów była Pani Jolanta Burian. Serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
Syberia więzienie bez krat- spotkanie z Panią Marią Sawką

29 września 2017 roku w ramach cyklu spotkań z „historią żywą” uczniowie klasy 3 a i 3 d Gimnazjum nr 6 mieli okazję wysłuchać wspomnień mieszkanki Chełma, Sybiraczki, Prezesa Koła Związku Sybiraków oddział w Chełmie - Pani Marii Sawki.

Ciekawie opowiedziana, smutna relacja z zesłania na „nieludzką ziemię”, spotkała się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Ze strony uczniów padło wiele pytań. Dzisiaj trudno zrozumieć przyczyny deportacji, pogodzić się z ofiarą krwi narodu polskiego.

Spotkanie było pouczająca lekcją historii, ciekawszą bo opowiedzianą przez uczestnika tych wydarzeń. Organizatorem spotkania była nauczycielka historii Beata Łukaszewska-Breś.

Więcej o losach chełmskich Sybiraków można przeczytać na stronie internetowej projektu edukacyjnego Zesłańcy Sybiru, realizowanego w 2012 r. przez uczniów Szóstki http://zeslancysybiru.pe.hu/index.php

Więcej…
 
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Chełm

W dniu 23 listopada 2017 r odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Chełm. Gimnazjaliści, którzy oddali swój głos zdecydowali, że radnymi V kadencji MRMCh zostali Mateusz Wójcik z klasy 3d oraz Katarzyna Tatys z klasy 2e.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 23

im.Sybirakw

Nasz adres:

ul. Powstańców Warszawy 10
22-100 Chełm 

tel/fax: 82 565 71 37 

e-mail: zso6chelm@wp.pl

got5

500

sos_logo2

We wtorki w godz.: 19:00 - 20:00 szkoła udostępnia małą salę gimnastyczną dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jakie jest twoje zdanie na temat rozwoju infrastruktury w ZSO6?
unia06 unia04 unia05

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Chełmie

.

unia01 unia02

mum